czwartek, 29 czerwca 2017

Psy i koty pod lupą naukowców (czyli wyższa szkoła głaskania)

"Mamo, mamo kup mi pieska/kotka" – taka mantra przypisana jest do ludzi mniejszych na stałe i każda z Was w pewnym momencie będzie musiała się z nią zmierzyć. Część ulegnie z radością, cześć z radością mniejszą, a innym dzieci ich odmowę będą wypominać przez lata. Jeśli macie tę decyzję za sobą i jest Was sierściowo w domu więcej – ta książka jest dla Was, jeżeli decyzja dopiero przed Wami – ta książka jest dla Was tym bardziej. 

Antonio Fischetti (francuski badacz, naukowiec i dziennikarz) sprawnie i ciekawie opowiada nam i tłumaczy zwyczaje i zachowania domowych czworonożnych przyjaciół. Wyjaśnia zagadnienia ważne (jak machanie ogonem), ważniejsze (dlaczego psy wąchają kupę) i najważniejsze (jak głaskać kota i nie zostać podrapanym). 
Tematy, które poruszą wydają się na pozór znane i codzienne – ale okazują się zaskakujące, i nioczywiste. Francuski autor zaciekawia nas i utrzymuje w tym zaciekawieniu przez kolejne rozdziały i strony. Co chwilę podnosimy brwi. lub zaskoczeni, kolejną wydawałoby się oczywistością, uśmiechamy się kiwając głową. 
Dodatkowo, za te, same z siebie niesamowite historie, wziął się ilustrator dysponujący nietuzinkową kreską Sebastien Mourrain. I , jesteśmy o tym przekonani, będziecie zachwyceni tym co zobaczycie. Ilustrację są zabawne i ciepłe. Stanowią idealne dopełnienie interesującej treści.
Polarny Lis (wydawca) dedykuje tę książkę dla ludzi mniejszych w wieku 9 +, niestety nie możemy się zgodzić. Jest ona też bardzo dobra dla młodszych dzieci. Byliśmy świadkami doświadczania tej książki przez człowieka mniejszego bardzo i wskazywania palcem rysunków (wszyscy to znamy), któremu towarzyszył głos mamy czytającej. Taki tandem sprawdził się rewelacyjnie – czego najlepszym dowodem było to, że potem taki jeden włochaty bardziej dostał olbrzymi smakołyk i merdał ogonem.

na półeczce dla odrobinę większego i prawie dużego króliczka | trochę tekstu | duże grafikiPsy i koty pod lupą naukowców

tekst | Antonio Fischetti
ilustracje | Sebastien Mourrain
  wydawca | Polarny Lis
okładka | twarda, reszta miękka, i miła w dotyku
rok wydania | 2017
liczba stron | 64
format | 25 x 32 cm

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP