poniedziałek, 31 lipca 2017

Żabek i Ropuch (czyli we dwoje zawsze lepiej)

Wytłumaczenie czym jest przyjaźń, jak duże znaczenie ma osoba druga, jak dobrze jest móc liczyć na kogoś i jakie to uczucie, kiedy ktoś liczy na nas – to niełatwa sprawa. Ta książka o dwóch bardzo ludzkich płazach pozwoli Wam wyjaśnić ludziom mniejszym te zagadnienia bardzo dobrze, ciekawie, dowcipnie i ze smakiem.

Arnold Lobel to amerykański pisarz i ilustrator (uznawany za twórcę picture booków), który otrzymał za swoje książki dla dzieci wiele prestiżowych nagród, m.in. Newbery Honor Book. Poza tym, że powołał do życia Ropucha i Żabka, przedstawił też światu małą mysz i jej zupę w książce „Mouse Soup”, za którą otrzymał Garden State Children's Book Award.
W książce Razem (która jest drugim tomem przygód przyjaciół) poznacie kilka niezwiązanych ze sobą dykteryjek, w które wplątują się lub które sami prowokują główni bohaterowie. Historie te są przygodowym tłem do prawdziwych opowieści o relacjach i uczuciach.
Poznacie przyjaciół zestawionych kontrastowo i dowcipnie. Z jednej strony jest Żabek – energiczny, kreatywny, tworzący i wyjaśniający. Z drugiej strony Ropuch – powolny, kontestujący, flegmatyczny, poukładany i uporządkowany. Taki zestaw charakterów gwarantuje ciekawą relację i ciekawe konfrontacje oraz przygody.
Przeglądając kolejne strony będziecie mieli okazję poznać, jak zachowają się zieloni przyjaciele mierząc się z tematami planowania, cierpliwości, silnej woli, odwagi i samotności. Arnold Lobel opowiedział o rzeczach ważnych i istotnych – a zrobił to w sposób prosty i ujmujący, pozbawiony patetycznego tonu i wielkich słów. Innymi słowy, w sposób idealny do wspólnego czytania i rozmowy. Polecamy.


na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużego króliczka | tekstu troszkę | duże grafikiŻabek i Ropuch

ilustracje | Arnold Lobel
  wydawca | Wydawnictwo Literackie
okładka | twarda,
rok wydania | 2015
liczba stron | 68
format | 14,5 x 22,5 cm

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP