poniedziałek, 7 sierpnia 2017

Pippi się wprowadza (czyli piegowata prawda o ludziach mniejszych)Jeżeli mielibyście jakiekolwiek wątpliwości czego TAK NAPRAWDĘ pragną wasze dzieci – to weźcie tę książkę, rozsiądźcie się wygodnie z człowiekiem mniejszym i czytając wspólnie - uważnie przy tym  obserwujcie reakcje. I…

Jeżeli podczas sceny podnoszenia nad głowę konia pojawi się uśmiech, jeżeli podczas sceny skakania ze skały człowiek mniejszy zacznie przebierać nogami i w końcu, jeżeli podczas sceny ubijania ciasta szczotką do pleców zacznie się oblizywanie warg – to możecie mieć stuprocentową pewność, że zrobiliście kawał dobrej roboty i wasze dziecko jest w pełni gotowe do wolności w wykonaniu PIPPI Langstrumpf.
Czytając i oglądając komiksowe przygody Pippi możecie patrzeć na nie z przymrużeniem oka, lekko podśmiewywać się i niedowierzać nadprzyrodzonej sile i opowiadanym przez nią historiom. Jeżeli jednak chwilę dłużej zastanowicie się nad tym co ta krzykliwie i asymetrycznie ubrana rudowłosa dziewczynka chce powiedzieć Waszym dzieciom – będzie zaskoczeni.
Będziecie zdumieni, ile prawd oczywistych, prostych, nieskomplikowanych jest wypowiadanych przez nią i manifestowanych jej zachowaniem. Ile, w pozornej zabawie i figlach w wykonaniu Pippi, Astrid Lindgren przemyciła wytykania palcem naszej nadmiernej opiekuńczości, przesadnej kurtuazji i dulszczyzny.
Każda i każdy z Was ma w pamięci przynajmniej kilka przygód z dzieciństwa na miarę tych z opowieści o Pippi Langstrumpf. W każdym z tych wspomnień pojawia się zapewne przekroczenie jakiejś granicy i przeżycie godnej zapamiętania przygody. W każdej – jeżeli się tylko nad tym zastanowicie – pojawi się zapewne aspekt wolności, nieskrępowania i bycia pełnoprawnym człowiekiem. Myślę, że o to chodziło Astrid Lindgren i tego też pewnie chcecie dla ludzi mniejszych. Czytajcie więc przygody Pippi, niech inspirują i dobrze bawią. Polecamy.


na półeczce dla malutkiego i odrobinę większego i prawie dużęgo króliczka | komiks dla wszystkich

Pippi się wprowadza i inne komiksy

tekst | Astrid Lindgren 
ilustracje | Ingrid Vang Nyman
  wydawca | Zakamarki
okładka | twarda, środek miękki i miły
rok wydania | 2015
liczba stron | 60
format | 20 x 24,5 cm


Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP