Książka z najwyższej półeczki - maj 2017


Wiosenna odsłona cyklu miesięcznych podsumowań „Książka z najwyższej półeczki”.

Nasz typ na najwyższą półeczkę to "Poznaj Pettsona i Findusa" - wydawnictwo Media Rodzina.

Maj obfitował we wzruszenia różne i ważne. Świat toczył się do przodu momentami bardzo miło. Wiosna jakby bardziej nas polubiła i dawała temu wyraz. Sporo takich co mają małe i mniejsze istotki koło siebie, krzyczące i wołające „mamo” miało swoje święto. W tym miesiącu również udało nam się namówić kilku cenionych przez nas blogerów do podzielenia się z Wami swoimi propozycjami. Zobaczcie co polecili:

 

Napółeczce.pl typujemy i polecamy - "Poznaj Pettsona i Findusa"

W maju na najwyższą półeczkę wkładamy  z nieskrywaną radością starszego pana, Pettsona i jego rozbrykaną menażerię - czyli: "Poznaj Pettsona i Findusa" od Media Rodzina. Proponujemy Wam tę książkę - bo jest esencją beztroskiego dzieciństwa i rodzicielskiej mądrości umieszczonej w świecie bez komputerów, tabletów i telefonów. W świecie dzieciństwa sielanki i beztroski - czyli takim - który chcemy zapewnić naszym dzieciom
Więcej o tej książce pisaliśmy tutaj
Są komiksy dla dzieci typują i polecają "Niezwykła podróż"


Niezwykła podróż to komiks, który oferuje każdemu czytelnikowi – niezależnie od wieku – ekscytującą wyprawę w alternatywną rzeczywistość, która charakteryzuje się niezwykłą spójnością kreacji i przedstawienia. W materiałach promocyjnych przygotowanych przez Wydawnictwo Kurc możemy przeczytać: „Przedstawiamy niezwykle urokliwą opowieść zainspirowaną twórczością Juliusza Verne′a oraz steampunkiem z niesłychanymi technicznymi wynalazkami, przygodą oraz oczywiście tajemnicą”. Zwykle z duża rezerwą podchodzę do wszelakich notek informacyjnych. Jednak w tym konkretnym wypadku zgadzam się w pełnej rozciągłości. Powyższe zdanie jest w stu procentach prawdziwe i można oficynie zaufać.
Cała recenzja od Są komiksy dla dzieci - tutaj  O tym, że poleca tym razem z rozmachem ilościowym (połączonym z jakościowym): „ Gdzieżeś ty bywał, czarny baranie?, Stary niedźwiedź, My jesteśmy krasnoludki”

 

To już za mną. Chyba. To "trututu" śpiewane w kółko, te "kluseczki z miseczki" do znudzenia i ta druga godzina, podczas której niedźwiedź śpi, a dziecko radośnie rechocze (zamiast spać). Na najwyższej półeczce w maju stawiam niewielkie, rozśpiewane książeczki. Do oglądania i nucenia. Wielopokoleniowo.
Cała recenzja od O tym, że -tutajSasanki typują i polecają - Lalo Babo i Bintę

 


Majowa najwyższa półeczka? Zdecydowanie seria o Babo, Lalo i Bincie! Zapoznaliśmy się z tymi radosnymi bohaterami właśnie w maju i nie możemy zdecydować się, która z książek zachwyciła nas najbardziej. Polecamy więc całą serię! :) To książki iście majowe – mnóstwo tu ciepłych słonecznych barw, radości życia i miłości. Choć nie przeczytacie tu wielu słów, to treści znajdziecie ogromne pokłady. Doskonała propozycja dla okołoroczniaka na rozpoczęcie przygody z książkami niekartonowymi. „Babo chce”, „Binta tańczy” i „Lalo gra na bębnie” Evy Susso z ilustracjami Benjamina Chaud choć dedykowane najmłodszym czytelnikom, zachwycą odbiorcę w każdym wieku. Mistrzowskie w swej prostocie!

Cała recenzja od Sasanek tutaj

  Maki z Giverny  typują i polecają "O kurze, która opuściła podwórze"

 

Maj to Dzień Matki. Dlatego polecę jedną z najpiękniejszych, najbardziej wzruszających książek dla dzieci i dorosłych - książkę, która dla mnie jest hymnem o miłości, macierzyńskiej miłości. Miłości bezinteresownej, pełnej poświęceń, wyzwalającej pokłady odwagi i heroicznej wręcz siły, pełnej radości, smutku i ogromnej mądrości. Mowa "O kurze, która opuściła podwórze" Hwang Sun-mi, il. Kim Hwan-young, wyd. Kwiaty Orientu.
Cała recenzja od Maki z Giverny - tutaj

Brak komentarzy

Prześlij komentarz

TOP